Поширені недоліки, з якими стикаються власники електромобілів та План розвитку й підтримки електромобільності в Україні.
Частка електромобільного транспорту в Україні та світі стрімко зростає. Все більше відомих виробників авто розробляють нові концепти та збільшують виробничі потужності саме у галузі виробництва машин з повністю електричною тягою. Міжнародна та національна транспортна політика активно підтримує Е-мобільність громадян.
До слова, на національному рівні, згідно з транспортною стратегією, до 2030 року передбачається значне збільшення частки авто на акумуляторних джерелах живлення від загальної кількості транспортних засобів у державі (до 75%).
Чинники, що стимулюють масовий перехід на використання електромобілів:
- Посилення енергетичної безпеки в умовах паливної кризи.
- Державний напрямок на зниження забруднення навколишнього середовища.
- Нагальна необхідність у зменшенні шкідливих викидів, а також зниженні викидів парникових газів.
Міжнародними автомобільними експертами було проведено ряд досліджень та виявлені найпоширеніші проблеми, з якими зіштовхуються у процесі експлуатації власники електрокарів.
Як виявилось, запас ходу та тривалий термін заправки таких авто - далеко не найбільший недолік даного виду транспортних засобів.
Проаналізувавши результати даних досліджень, аналітики дійшли висновку, що найголовніша проблема електромобілів - прокол шин та проблеми, пов’язані з колісними дисками. Саме вони стали причиною понад 75% звернень до служб технічного обслуговування. Для порівняння, як виявилося, з розрядкою акумуляторних батарей були пов'язані лише 11% поломок.
У зв’язку з пошкодженням дисків та шин протягом останніх трьох років до автосервісів звернулося більше ніж третина власників електрокарів. Що вдвічі перевищує кількість звернень від власників авто з класичним типом палива (16%).
Дана проблема виникає у зв’язку з тим, що електромобілі значно важчі, у порівнянні зі звичайними, через велику вагу акумуляторних джерел живлення, якими вони оснащені. А відсутність додаткового запасного колеса у стандартній комплектації лише погіршує ситуацію.
Проблеми із запуском автівки є другими у рейтингу недоліків даного виду транспортних засобів. На їх долю припадає понад 21% звернень до сервісних служб.
Чому виникають проблеми із запуском електрокарів:
- розряджена акумуляторна батарея;
- акумулятор погано тримає або взагалі не тримає заряд через зношення чи інші технічні проблеми;
- транспортним засобом довго не користувалися.
Найчастіше автовласники зіштовхуються з даною проблемою взимку, коли, у зв’язку з пониженими температурами, таке авто необхідно значно довше прогрівати.
Незважаючи на всі вищеперелічені недоліки, попит на електромобілі в Україні з кожним роком лише збільшується.
Читайте також - ТОП 10 електрокарів
Згідно з даними аналітиків, продажі електрокарів в Україні у 2021 році збільшились майже на дев’ятнадцять відсотків. У цілому на кінець минулого року в державі зареєстровано понад 33 тис. 600 електромобілів.
Уряд і надалі планує підтримувати Е-мобільність громадян. Як наслідок, днями Державне агентство автомобільних доріг України затвердило План заходів з підтримки електромобільності в Україні.
Анонсований документ був розроблений з урахуванням світового досвіду у тісній співпраці фахівців Укравтодору з британськими консультантами.
Значне місце у документі відводиться проблемам відсутності базової інфраструктури, що особливо ускладнює міжрегіональні подорожі.
Наявність якісного дорожнього покриття також є важливим фактором розвитку Е-мобільності у країні. Слід забезпечити стабільне фінансування робіт з утримання, оновлення та будівництва доріг.
Головні напрями Плану заходів з підтримки електромобільності в Україні:
- Сприяння розвитку якісно обладнаної мережі пунктів зарядки у регіонах та на автошляхах, що мають державне значення.
- Розробка та практичне впровадження в дію ефективних заходів, щодо забезпечення належного фінансування обслуговування доріг.
- Забезпечення електрифікації ТЗ у галузі дорожнього господарства.
Провідну роль у реалізації проекту з заохочення переходити від класичних авто до електромобілів відіграє саме Укравтодор. Сьогодні ця державна установа спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку реалізує у країні пакет реформ, який включає наступні напрями:
- Реформування системи закупівель.
- Підвищення безпеки руху на автошляхах та по за їх межею.
- Реалізація антикорупційної програми.
- Розбудова інфраструктури для електротранспорту.
Розроблений План та його впровадження покликані сприяти втіленню фінансових й інженерних рішень для розвитку електромобільності в країні.
Потрібно пройти техогляд? Сервіс нашого сайту допоможе знайти найближчий пункт ОТК.
Схожі статті
Як найшвидше звільнити дороги від машин після ДТП закликає поліція під час воєнного стану у державі.
Сьогодні двадцять...
Volvo інвестує у вантажні авто нового покоління без водіїв та водійських кабін.
Шведська транспортна компанія DFDS спільно з...
Журі дванадцятого щорічного конкурсу Women's World Car Of The Year оголосили переможців у шести номінаціях.
Щороку у різних...
Додати коментар
Коментарі 0
Залишити коментар