Фото та відеофіксація порушень ПДР. Робота "фантомних патрулів" в Україні.
З метою підвищення безпеки на дорогах, служби МВС запроваджують дедалі більше інновацій.
Влітку 2020 року в Києві та області встановили перші камери відеофіксації порушень правил дорожнього руху, які за перше півріччя роботи виписали понад один мільйон штрафів. Надалі покриття системи значно розширилося.
На сьогодні у 15 областях України встановлено 246 поліцейських відеокамер. Як наслідок, за 2021 рік було складено понад 4 мільйони 700 тисяч протоколів про порушення загальною сумою у два з половиною мільйони гривень. Загалом, кількість штрафів за порушення правил дорожнього руху в Єдиному реєстрі боржників за минулий рік збільшилася на 19%.
На встановленні стаціонарних камер реформа не зупинилася і вже наприкінці січня 2022 року на вулиці Києва виїхали так звані "фантомні патрулі". Поліцейські автомобілі марки Skoda Kodiaq, які розсікають трасою і фіксують порушення правил дорожнього руху у загальному потоці.
Головна мета нововведення - зробити вітчизняні дороги безпечнішими через постійну загрозу отримання штрафу за порушення.
На сьогодні, у робочому строю чотири автомобілі. Надалі для Нацполіції планується придбання ще 30 машин у 2022 році та до 50 авто у 2023 році, але марки, моделі та номерні знаки не розголошуватимуться, щоб не ламати концепцію їх використання.
"Автомобілі-фантоми" обладнані напівавтоматичними камерами Truecam - прилад контролю швидкості рухомих транспортних засобів, який моніторить швидкість автомобілів у русі. Контроль руху відбувається як у зустрічному, і у попутному русі. Одна робоча система патруля може одночасно контролювати та фіксувати до п'ятдесяти машин у потоці.
Перший день роботи показав високу ефективність патруля. Було автоматично складено та направлено порушникам 990 адмінпротоколів. За перші чотири робочі дні "фантомні патрулі" зафіксували понад чотири тисячі порушень.
З юридичного погляду "фантомні патрулі" є тими ж камерами фотофіксації порушень правил дорожнього руху тільки на колесах.
Згідно із законодавством, водій має бути попереджений про змонтовану та розміщену техніку. Про стаціонарні відеокамери інформує знак 5.70.
Теоретично, про автоматичну фіксацію в русі також необхідно інформувати. Але техніка на колесах закріплена, а не змонтована, і тут уже закон не уточнює, чи потрібно про неї попереджати чи ні. Все залежить від перших судових рішень. У випадку, якщо в судовому порядку буде визнана необхідність інформування учасників дорожнього руху про відеофіксацію на колесах, протоколи можуть бути анульовані.
Всі пункти ОТК у нас на сайті.
Які номерні знаки не розпізнають фантомні патрулі?
Як виявилося, "фантоми" можуть виписати штраф далеко не всім учасникам дорожнього руху.
Добре ідентифікуються та отримують штрафи власники літерних номерних знаків типу ДАША, ПАША, ОЛЕГ.
Як зазначив заступник міністра МВС, є низка номерних знаків, які система фіксації розпізнає погано, а саме:
- автомобілі дипломатів;
- номерні знаки військових автомобілів;
- деякий спецтранспорт;
- авто-двійники.
Проблеми виникають із автомобілями, реєстрація яких була до 2011 року. Слід зазначити, що ці транспортні засоби камери ідентифікують і їх власників також, просто можуть виникати деякі неточності в даних.
Читайте також: Керування в умовах ожеледиці.
Схожі статті
Як найшвидше звільнити дороги від машин після ДТП закликає поліція під час воєнного стану у державі.
Сьогодні двадцять...
Volvo інвестує у вантажні авто нового покоління без водіїв та водійських кабін.
Шведська транспортна компанія DFDS спільно з...
Журі дванадцятого щорічного конкурсу Women's World Car Of The Year оголосили переможців у шести номінаціях.
Щороку у різних...
Додати коментар
Коментарі 0
Залишити коментар