Літаючий автомобіль AirCar на бензиновому двигуні можуть запустити у масове виробництво

0

Klein Vision, словацька авіаційна компанія, представила AirCar, який пройшов випробування Європейського Союзу на льотну придатність.

Переваги та недоліки летючого авто AirCar.

Літаючі автомобілі тривалий час були предметом футуристичних фантазій. Але нещодавно професор Стефан Кляйн і бізнесмен Антон Заєць змогли втілити фантазію в життя і представили всьому світу перший літаючий автомобіль з бензиновим двигуном від світового бренду автомобілебудування BMW, який здатний подолати 70 км всього за 30 хвилин.

Як і будь-який старий драндулет, AirCar працює на бензині від насоса, але, на відміну від вашого Opel Omega 1993 випуску, новий елегантний автомобіль Klein Vision може підніматися над дорогою і досягати висоти 5000 метрів, що становить  приблизно половину крейсерської висоти, на яку піднімаються комерційні літаки.

Ще у червні 2021 року AirCar здійснив 35-хвилинний переліт зі словацького міста Нітра до столиці Братислави, пролетівши близько 60 миль. Після приземлення в аеропорту Братислави автомобіль перейшов у режим водіння, перехід тривав приблизно 3 хвилини, і продовжив рух дорогою до центру Братислави.

Команда інженерів Klein Vision працювала понад сто тисяч годин над ергономічним елегантним дизайном. Авто здатне розвивати швидкість до 200 миль на годину (322 км) і подолати на одній заправці паливного бака відстань до 620 миль (998 км). AirCar - чотириколісний двомісний трансформер, що відрізняється спритністю й здатністю виконувати круті повороти та складні маневри.

У режимі польоту задня частина авто повністю автоматично подовжується, відкриваючи відсіки з крилами, що висуваються. Зліт та подальший політ забезпечує дволопатевий гвинт. Після посадки крила ховаються і авто рухається як будь-який наземний транспорт.

Гранична вантажопідйомність автомобіля 200 кг.

Перш ніж видати сертифікат льотної придатності першому у світі літаючому автомобілю, Словацький уряд ретельно протестував усі його можливості.

Зелене світло від уряду Словаччини означає, що AirCar також сумісний із суворими стандартами Європейського агентства з авіаційної безпеки (EASA), організації, яка контролює авіаційні правила для ЄС.

Знайдіть пункт техогляду у своєму місті.

AirCar - це далеко не перший у світі літаючий автомобіль, але - перший автомобіль-літак з потенціалом масового масштабування.

Переваги масового використання AirCar.

Запуск у серійне виробництво AirCar відкриває нові можливості, а саме:

  • допоможе розвантажити міські вулиці;
  • дозволить поліції та медичному персоналу прибувати на місце надзвичайної ситуації з безпрецедентною швидкістю;
  • можуть врешті-решт замінити гелікоптери;
  • дана технологія має великі перспективи для скорочення викидів вуглекислого газу за умови переходу на електродвигуни;
  • допоможе зменшити кількість ДТП на дорогах, як відомо, літаки вважаються найнадійнішим видом транспорту;
  • сприятимуть розв'язанню проблем стрімкої урбанізації міст - летючі авто - одне з вирішень проблеми навантаження на існуючу транспортну інфраструктуру міста.

Недоліки літаючого автомобіля:

  • існує ризик збільшення шумового забруднення та блокування сонячного світла у великих містах;
  • авто потребує невеликої злітно-посадкової смуги і на цей час не злітає вертикально, як дрони;
  • зараз двигун бензиновий, а не електричний, що не зменшує викид шкідливих речовин в атмосферу;
  • є суттєві труднощі в оформленні транспортного засобу, який необхідно буде зареєструвати як автомобіль, і як літальний апарат;
  • даний вид транспортних засобів більш вимогливий до дорожнього покриття та потребує якісних доріг, для переміщення в ролі наземного автомобіля.

Нині потрібна ліцензія пілота і посвідчення водія (бажано міжнародного зразка), щоб сісти за кермо AirCar, але цілком можливо, що в найближчому майбутньому "не пілотам" також дозволять керувати літаючими автомобілями.

Як заявили розробники: "AirCar більше не просто доказ концепції. Це перетворило наукову фантастику на реальність".

Читайте також: Ціни на АЗС

Коментарі 0

Залишити коментар