Правила поведінки на зимових дорогах. Як поводити себе водію, на що звернути увагу, про що подбати заздалегідь? Про все це поговоримо нижче.
Морози, снігопади та ожеледь взимку надзвичайно ускладнюють рух автотранспорту. Під впливом цих факторів автівки часто починають вести себе непередбачувано. Збільшується кількість аварійних ситуацій на дорогах.
Перед тим, як відправитись у дальню чи навіть не дуже далеку подорож на авто взимку, варто перевірити справність транспортного засобу та наявність певних речей.
Про що слід пам'ятати водіям зимою:
- Наявність в авто речей першої необхідності - в нагоді завжди можуть стати запаси їжі та питної води, теплі речі, ліхтарик, скребок для скла, ковдра, ліки, лопата та багато іншого.
- Стан батареї - варто пам'ятати, що заряд акумулятора значно швидше падає при низьких температурах.
- Справність системи охолодження.
- Зимові шини - рекомендуємо на зиму встановлювати колеса з більш глибоким та гнучким протектором. У випадку, коли використовуються всесезонні шини, їх необхідно перевірити на стан зношуваності. Використання авто з потертими шинами може потягнути не тільки адміністративне покарання, а й стати причиною аварійної ситуації на дорозі.
- Тиск у шинах - зниженні температури прискорюють зменшення тиску у колесах.
- Робота склоочисної системи - варто перевірити щітки склоочисника, за необхідності їх змінити та додати стійку до низьких температур склоочисну рідину.
- Наповнення баку пальним - для того, щоб уникнути замерзання газопроводу, рекомендуємо заповнювати бак із пальним в зимовий період хоча б на половину.
- Прогрівання авто - у зимовий період це є досить необхідним, однак, у жодному разі не можна робити це у замкнених приміщеннях, або навіть в гаражах з відчиненою брамою. Для уникнення отруєння чадним газом, прогрівати авто варто на відкритому повітрі.
- Круїз-контроль під забороною.
Як їздити по снігу?
Тепер, коли ваш автомобіль належним чином підготувався до снігового дня, настав час навчитися основам водіння в снігу. Тут немає ніяких добре збережених секретів чи навичок експертного рівня.
Головні принципи керування авто в засніжених умовах:
- діяти повільно;
- планувати наперед;
- зберігати спокій.
Гальмування, поворот і прискорення.
Не робіть нічого, щоб налякати автомобіль, і машина не зробить нічого, щоб налякати вас.
- Уникайте будь-яких різких дій під час прискорення, уповільнення чи об’їзду поворотів.
- Натискайте газ, коли прискоряєтеся, і відступайте, коли настав час сповільнити.
- Уповільнюючи швидкість, гальмуйте плавно і поступово, збільшуючи тиск, коли ви відчуваєте, яке зчеплення під вашими шинами.
- Під'їжджайте до поворотів з достатньо низькою швидкістю, щоб ви могли плавно і повільно повертати колесо до вершини, а також зберігайте його плавним при виході з повороту.
Дайте собі якомога більше місця.
Практичне правило полягає в тому, щоб збільшити відстань між транспортними засобами навколо вас вдвічі і почати гальмувати вдвічі раніше для зупинок і поворотів. Додаткова відстань дає додатковий час, щоб максимально плавно гальмувати, що ще більше зменшує ваші шанси на занос.
Як поводитися з заносом?
Навіть самий плавний і обережний водій у якийсь момент втратить зчеплення з дорогою. Ваш перший крок - пам'ятати про те, щоб не панікувати, а наступний крок залежить від типу заносу.
- При заносах на передній частині, коли ваші передні шини втрачають зчеплення з дорогою, а автомобіль починає розбігатися в повороті, вам потрібно плавно відпустити педаль газу, щоб ваш автомобіль відновив зчеплення з дорогою. Потрібна лише мить, щоб ваш автомобіль повернувся в лінію, після чого ви зможете повільно перейти на газ, щоб завершити поворот.
- Для задніх заносів, коли задні шини вириваються і починають дрейфувати в стилі "Форсаж", вам потрібно повернути автомобіль у напрямку заносу. Тому, якщо задні гальма втрачають зчеплення з дорогою і вилітають вправо, вам захочеться зменшити газ і повільно повернути колесо вправо, щоб утримати автомобіль на призначеному шляху. Тут важливо не гальмувати: просто зачекайте, поки задні шини відновлять зчеплення, і тоді ви зможете відновити нормальне керування.
Зробіть імпульс перед наближенням до пагорбів.
Щоразу, коли ви бачите, що наближається довгого (і досить прямого) нахилу, краще збільшити певний імпульс. У снігових або ожеледицях ваш автомобіль поступово втрачає швидкість, коли ви їдете в гору, якщо зчеплення з дорогою є меншим за ідеальне.
Порада професіонала.
Практикуйте свої навички в безпечному місці.
Скористайтеся будь-якою можливістю, щоб навчитися їздити по снігу та льоду в контрольованому середовищі. Знайдіть засніжену (і порожню) стоянку та потренуйтеся на поворотах, гальмуванні та прискоренні, щоб відчути, як ваш автомобіль реагує на ситуації з низьким зчепленням.
Раніше ми говорили про те, що робити і куди телефонувати, якщо автомобіль застряг на дорозі в ожеледицю або хуртовину, детальніше читайте тут.
Схожі статті
Як найшвидше звільнити дороги від машин після ДТП закликає поліція під час воєнного стану у державі.
Сьогодні двадцять...
Volvo інвестує у вантажні авто нового покоління без водіїв та водійських кабін.
Шведська транспортна компанія DFDS спільно з...
Журі дванадцятого щорічного конкурсу Women's World Car Of The Year оголосили переможців у шести номінаціях.
Щороку у різних...
Додати коментар
Коментарі 0
Залишити коментар